MENÜ

Endüstriyel Tasarım Tescil Bülten İtirazı

Endüstriyel Tasarım Tesicili Bülten İtirazı

Tasarım Tescili Bülten İtirazıEndüstriyel Tasarım Tescili Bülten itirazı; Endüstriyel Tasarım bültenleri ayda iki kez Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde yayınlanmakta olup benzer görülen tasarımlara Türk Patent ve Marka nezdinde itiraz edilmesi gerekmektedir. İtiraz edilmeyen tasarımlar Türk Patent ve Marka Kurumunun kararı ile tescil edilebilir. İtiraz edilen tasarımlar Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından değerlendirme sonucunda alınan karar ile tasarımın iptali, tasarımın kısmen devam etmesi yada tasarım itirazına yapılan itirazın kabul edilmemesi şeklinde devam etmektedir.

Tescil edilen Endüstriyel tasarımlar ancak Dava yolu ile iptal edilebilir.  Endüstriyel tasarım itiraz süresi 3 aydır

Karar Patent olarak müvekkillerimizin tasarımlarını yayınlanan resmi bültenlerde inceler itirazlar sonucunda olası taklitleri önleyebiliriz.

İnternet sayfamıza ve referanslarımıza www.kararpatent.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Karar Patent Tasarım Tescili Bülten İtirazı Hizmeti

İlan edilen tasarım için gerçek veya tüzel kişiler, ilgili meslek kuruluşları, itiraz gerekçeleri ile birlikte tasarımını tesciline karşılık Türk Patent Enstitüsü'ne itiraz edebilirler. İtiraz yazılı olarak ve 6 ay içinde yapılmak zorundadır. Türk Patent Enstitüsü itirazı inceler; itiraz haklı bulunursa tasarım tescil belgesi iptal edilebilir veya itiraz reddedilir.

Tasarım bülteni her ayın birinde yayımlanır. Tasarım başvurularının 3. şahısların dikkatine sunulması amacıyla 6 süre ile yayımlanan resmi bültendir.

Endüstriyel tasarım müracaatları sonrasında, şekli açıdan eksiklik bulunmayan veya eksiklikleri zamanında tamamlanan tasarım tescil müracaatları Endüstriyel Tasarım Siciline kaydedilir. Sizde karar patent ayrıcalığı ile hizmet almak için bizlere aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Bizlere aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Karar Patent Tel : 0 216 441 36 00

Karar Patent Whatsapp : +90 555 983 19 87

Etiketler: tasarım tescili bülten itirazı, tasarım tescili,

Markanızı Tescil Ettirmek İçin Lütfen Bizi Arayın : 0216 441 36 00


Hızlı Başvuru