Ana Sayfa Hakkımızda

Hakkımızda

Biz 2005 yılında bilgi, birikim ve deneyimlerimizi, güzel ülkemizin, güzel insanları ile paylaşmak için yola çıkmış, ülkesine ve ülkesinin insanlarına hizmet etmek için tüm gücüyle çalışmaya söz vermiş gönüllüleriz.Amacımız siz değerli dostlarımızın işletmelerinin en değerli varlığı olan markalarını korumak ve ürünlerinin kalitesini belgelendirmek için tüm gücümüz ve varlığımızla çalışmaktır.

İlkelerimiz "SENİN İŞİN, SENİN MARKAN" ve "SENİN OLANI NE PAHASINA OLURSA OLSUN KORU" dur.

Neden Karar Patent Marka tescili yaptırırken en önemli konu; marka tescilinizi kime yaptıracağınızdır. Çünkü eğer iyi bir marka tescil danışmanınız yoksa en sonunda acı sürprizlerle karşılaşma riskiniz vardır. İşte tam da burada Karar Patent' in kalitesi ve değeri ortaya çıkıyor. Karar Patent, marka tescil işlemlerinizi çok büyük bir süratle yapıyor, tüm işlemleri, hiçbir ayrıntıyı atlamadan yerine getiriyor ve siz değerli marka sahiplerinin asla mağdur olmasına mūsaade etmiyor. Çünkü Karar Patent uzun yıllara dayanan marka tescil deneyimini, işinin en iyisi, uzman personellerle beraber sizler için birleştirerek markanızın tescilini sorunsuz ve hızlı bir biçimde sağlıyor. Karar Patent, markanızın tüm bu tescil işlemleri sırasında daima sizinle birlikte hareket eder.

Markanıza yapilacak itirazların değerlendirilmesi, savunma hazırlanması sırasında Karar Patent olarak daima yanınızdayız. Markanızı tescil ettirdikten sonra 10 yıl boyunca kesinlikle markanız için harç vb. ücretler ödemeyeceksiniz. Markanızı tescil ettirdikten sonra, markintescilinizi yeniletmeniz gerekmektedir.Yani markanızı her 10 yılda bir yenilettiğiniz sürece markanız ebediyete kadar sizindir. Bugün birçok kalite belgesi çok kısa bir sürede çıkarılabilmektedir. Ama marka tescil işlemleri en erken 10 -11 ay gibi bir zaman zarfında sonuçlanmaktadır. Bunun için, piyasaya bir ürün, mal veya hizmet sürmeden önce mutlaka marka tescil başvurusu yapmanız çok önemlidir. Bu nedenle ürün veya hizmetten önce marka tescili için başvurmanız kurumsallaşmanızın önemli bir ayağıdır.

Markanızın tescili size her alanda büyük kolaylıklar ve avantajlar sağlamaktadır. Marka tescili bazı iş alanlarında mecburi bir işlemdir. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, gıda paketleme; üretim ve com.tr alımları gibi alanlarda marka tescil başvurusu tescil belgesi veya başvurusu sormaktadır. marka tescil belgesi sorulmaktadır. Yine aynı şekilde TSE (Türk Standartları Enstitüsü) de marka tescil belgesi veya başvurusu sormaktatır.