MENÜ

ISO 9001 Nedir ?

Standardizasyon çalışmaları sonucunda sanayi, ticaret ve tüketicilere katkı sağlayan ISO (International Organization for Standardization) Uluslararası Standard Organizasyonudur. ISO 135 ülkenin ulusal Standart kuruluşlarının katkısı ve katılmasıyla, uluslar arası ticaret ve alış veriş hacmini artırmak, alıcı ve satıcı arasındaki güveni tesis etmek amacıyla faaliyetlerine devam etmektedir.

ISO (Uluslar arası Standardizasyon Örgütünün merkezi İsviçre’ nin Cenevre kentindedir. ISO 9001 Belgesi ve Şirketler ISO 9001 Belgesi üretim yapan işletmenin, ortaya koyduğu mal ve hizmetin uluslar arası piyasada kabul edilmiş yönetim sistemine uygun bir şekilde, sevk ve idare edilen bir yönetim ve idare anlayışının sonunda ortaya konduğu, bu itibarla üretim yapan işletmenin mal ve hizmet kalitesinin süreklilik arz edeceğinin güvencesini verir.

Şirket ve İşletmeleri ISO 9001 Belgelendirme Yetkisi Kimdedir ?

ISO 9001 belgelendirme yetkisi üye Ülkelerde bulunan akreditasyon kurallarına göre verilir. Türkiye’deki şirketlerin ISO 9001 belgelendirme işlemi, akreditasyon yetkisi bulunan TÜRKAK yapmaktadır.


Hızlı Başvuru