MENÜ

Marka Tescil Lisansı

Marka Tescil Lisansı

Marka Tescil Lisansı olan marka sahibi başkalarına markasının kullanım hakkı ile alakalı izin veya kullanım hakkı verecekse lisans işlemi yapması gerekir. Bu sayede marka hakkı yine marka sahibinde kalır ancak belirlenen şartlara göre marka sahibi istediği kişi veya şirketlere markasının kullanım hakkını lisans işlemi ile vermiş olur.

Günümüzde birçok marka lisans işlemi sayesinde markasını büyütmekte isim hakkı vererek lisans işlemi sayesinde geniş kitlelere ulaşmaktadır. Lisans veren marka sahibi isterse markası ile alakalı sahip olduğu tüm hakların kullanımı tamamen verebileceği gibi isterse tüm hakları vermeyerek belirleyeceği şartlar çerçevesinde sadece kullanım hakkı verebilir.

Lisans verilirken süre belirtmek zorunludur. Lisans işlemi 1 yıldan 10 yıla kadar da uzayabilir.Şekil itibariyle marka tescili 10 yıllık olduğu için lisans da 10 yıl süre ile kısıtlıdır.

Lisans veren kişi lisans’a başkasına lisans verebilir yada veremez olarak şart koşmak isterse yazmak zorundadır.Özellikle belirtilmezse lisans alan farklı bir şahsa lisans veremez.

Marka Tescil Lisansı ile ilgili sorularınız için bize canlı destek sistemi üzerinden veya telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

marka tescil lisansı, marka lisansı, marka lisansı nasıl yapılır,


Hızlı Başvuru