MENÜ

Marka Tescil Belgesi Düzenleme Ücreti

Marka Tescil Belgesi Düzenleme Ücreti

Marka Tescil Belgesi Düzenleme Ücreti, marka tescil belgesi belge düzenleme ücreti, marka tescil belgesi maliyeti, marka tescil belgesi fiyatı,Marka Tescil Belgesi Düzenleme Ücreti başvurusunda bulunan şahıs ya da şirket başvuruda bulunduktan sonra işlemi/süreç sonunda başvurusu yapılan markasının belgesi almak için belge düzenleme ücreti ödemek zorundadır. Belge düzenleme ücretini ödemediği takdir de marka tescili başvurusu yanar ve dosyası kapanır.

Marka düzenleme ücreti işlem sonunda ödenen ücret olup bu ücret ile tescil belgesi alınır. Bu ücret ile tescil belgesi alınmakla beraber bu ücretin haricinde 10 yıl boyunca tescilli olan marka ile alakalı başka herhangi bir ücret ödenmez. marka tescil belgesi düzenleme ücreti her yıl itibariyle Türk Patent ve Marka Kurumu tarafında belirlenmektedir. marka tescil belgesi düzenleme ücreti başvuru yapılmış olan sınıf sayısına göre değişmez.

Tek sınıfta da başvuru yapılmış olsa aynı ücret ödenir, tüm sınıflarda toplam 45 sınıfın tamamında da ödense işlem sonunda aynı ücret ödenir. Marka tescil belgesi düzenleme ücreti tabiri yerinde olursa yapılmış olan başvuru işlemine son noktayı koymak olarak da adlandırılabilir.

Marka Tescil Belgesi Düzenleme Ücreti ile ilgili sorularınız için bizleri arayabilirsiniz.

Marka Tescil Belgesi Düzenleme Ücreti, marka tescil belgesi belge düzenleme ücreti, marka tescil belgesi maliyeti, marka tescil belgesi fiyatı,

 


Hızlı Başvuru